В Києві запущено рух першого електричного трамваю

Зображення з сайту: https://www.museum.dp.ua/uk/article0833/

2 червня 1892 р. в Києві запущено рух першого в Російській імперії електричного трамваю. Київська міська дума шукала заміну неефективним трамваям на кінській і паровій тязі й зробила ставку на новий винахід українського інженера Федора Аполлоновича Піроцького. 

Першу лінію електричного трамваю проклали на вулиці Олександрівській і крутому Олександрівському узвозі (нині вулиця Грушевського і Володимирський узвіз), для генерації струму було збудовано парову електростанцію.
Проєкт виявився дуже вдалим, у тому числі й фінансово. Новий трамвай, на відміну від конки, добре впорався з підйомом на київські пагорби. А генерованого ним прибутку з лихвою вистачало, аби покрити не тільки витрати на його експлуатацію, а й збитки від кінного і парового трамваїв. Такий результат передбачувано привабив інвесторів, і дуже швидко всі трамвайні лінії Києва було електрифіковано.

Видання з фонду НІБУ:

Бейкул, Станіслав Петрович. Київський трамвай: До 100-річчя з дня пуску в експлуатацію / С. П. Бейкул, К. А. Брамський. – Київ : Будівельник, 1992. – 93 с.

Машкевич, Стефан Володимирович. Історія приміських трамвайних ліній Києва: наукова монографія / С. В. Машкевич. – Київ : Варто, 2018. – 223 с. : іл.

Scroll to Top